В рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми неперервної освіти в інформаційному суспільстві» розпочато освітній марафон з підвищення кваліфікації учителів у новому форматі

conf05 2020 online29-30 травня 2020 року на базі Навчально-наукового інституту неперервної освіти факультету менеджменту освіти і науки (https://ino.npu.edu.ua) відбулася Міжнародна науково-практична конференція з інтернет підтримкою «Актуальні проблеми неперервної освіти в інформаційному суспільстві», присв’ячена 185-річчю НПУ імені М.П. Драгоманова. У роботі конференції взяли участь науковці із семи іноземних університетів-партнерів Білорусі, Польщі, Словаччини, Чехії, а також 240 вчених з різних куточків України.

Пленарне засідання конференції, яке транслювалося на каналі YouTube, переглянуло близько 2000 науковців-викладачів та вчителів. З вітальним словом виступили: Торбін Григорій Мирославович, доктор фізико-математичних наук, професор, проректор з наукової роботи Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова; Карандій Вадим Анатолійович, директор Інституту розвитку освіти МОН України; Сергієнко Володимир Петрович, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, директор Навчально-наукового інституту неперервної освіти факультету менеджменту освіти і науки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, які наголосили на важливості діяльності Навчально-наукового інституту неперервної освіти для розвитку освіти дорослих та проаналізували сучасні виклики в освітній галузі.

Досвідом роботи поділилися іноземні колеги, а саме: Фабіан Андрушкевич, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри теорії виховання Опольського університету (Польща); Беата Гурницка, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спеціальної педагогіки Опольського університету (Польща); Беата Мидловська, кандидат педагогічних наук, ректор Вищої суспільно-медичної школи в Варшаві (Польща); завідувач кафедри фізики, математики та технологій факультету гуманітарних та природничих наук Пряшівського університету (Словаччина), професор Володимир Шебень, його колеги Андруа Клусарова, Катаріна Шербакова та ін. Також активні дискусії та обмін досвідом відбулися під час роботи п’яти секційних засідань, на яких розглянуто актуальні проблеми нової української школи та професійної освіти впродовж життя, інноваційні методи викладання, навчання і менеджменту в освіті, а також сучасних освітніх інформаційних технологій.

За програмою конференції протягом 29-30 травня 2020 р. викладачі університету також провели тренінги з підвищення кваліфікації вчителів та викладачів. Завдяки сучасним Інтернет-технологіям учасниками тренінгів стало понад 1400 освітян з різних регіонів України. Великою популярністю користувалися тренінги, що стосувалися розвитку професійних компетентностей учителів Нової української школи, проблем інклюзивної освіти, запобіганню булінгу, ІКТ та STEAM в освіті, педагогічної інноватики тощо. Головним девізом заходів було максимальне наближення віртуального і реального, що залишиться актуальним в процесі розвитку розпочатих Всеукраїнських тренінгів з метою створення умов для підвищення кваліфікації учителів з віддалених регіонів на базі провідного педагогічного вишу держави.

Організаційний комітет

conf05 2020 online2conf05 2020 online1